Przedsiębiorstwo Odzieżowe LAZAR działa na rynku od 1977 roku. Firma kładzie szczególny nacisk na modne wzornictwo i wysoką jakość swoich produktów, produkuje na rynek krajowy i zagraniczny, specjalizując się w produkcji eleganckich garniturów i garsonek z wysokogatunkowych tkanin. Sieć salonów sprzedaży LAZAR oferuje kolekcje marki LAZAR oraz wielu innych, renomowanych, zarówno krajowych jak i zagranicznych producentów. Kolekcje modne, oryginalne oraz ponadczasowe - zawsze najwyższej jakości.

Tkaniny

W naszej bogatej kolekcji posiadamy około 250 tkanin angielskich i włoskich producentów jak Hunt & Winterbotham, Holand & Sherry, Vitale Barberis, Porter Harding, Dugdale Bros. Rożnorodność wzorów i kolorystyki daje szerokie spektrum wyboru oraz niepowtarzalny wygląd efektu końcowego. Proponowane Państwu materiały powstają głównie z wełny owczej typu merynos oraz jej mieszanek uszlachetnionych jedwabiem, moherem i kaszmirem.
Producenci materiałów
W wyborze odpowiedniego materiału ma znaczenie jego grubość czyli gramatura. Jej wartość w tkaninach garniturowych waha się od 220 do 400 gram odpowiadającym wadze metra kwadratowego tkaniny. Im chłodniejszy klimat tym gramatura powinna być większa. Trzeba również zwrócić uwagę na to jak materiał jest tkany. Luźno tkane tkaniny np. fresco sprawdzą się o wiele lepiej w lato niż gęsto tkana wełna czesankowa o splocie diagonalnym. Można to w łatwy sposób sprawdzić biąrąc tkaninę pod światło i zobaczyć czy prześwituje. Następnym parametrem na jaki należy zwrócić uwage przy wyborze materiału jest jego skrętność której oznaczenia liczbowe waha się od 100's aż do 200's. Numeracja ta odnosi się do grubości włosa z jakiego została utkana nić z której powstał materiał. Im większa wartość tym bardziej tkanina jest delikatna i miękka ale za to mniej trwała i narażona na przetarcia. Dlatego ważne jest aby przed wyborem materiału na garnitur zastanowić się czy będzie on służył do pracy czy na specjalne okazje.
Gładki
Pepitka
Diagonalny (Jodełka)
Kratka księcia Walii
Kratka
Prążkowany
Chcielibyśmy państwu przedstawić kilka faktów na temat materiału jakim jest wełna merynos i dlaczego warto ją nosić w codziennych warunkach. Owce merynos z których pozyskiwane jest runo do produkcji tkanin żyją w ekstremalnych warunkach pogodowych wysoko w górach gdzie zimą temperatura sięga – 20 stopni a w lato może dochodzić do 40 stopni. Wyjątkowa budowa włókien wełny tych zwierząt pozwala im na ogrzanie się w zimie a w lato chroni przed przegrzaniem .Wełna merynosów jest miękka, lekka i przyjemna w dotyku.,poszczególne włókna są cieńsze od ludzkiego włosa a ich długość wacha się od 4 cm do 12 cm. Dzięki swoje zbitej i puszystej strukturze która zawiera miliony “małych kieszonek” powietrznych idealnie reguluje temperature I odprowadza wilgoć. W ciepłych warunkach wełna będzie odprowadzać ciepło poprzez odparowanie, pochłoniętej wilgoć z naszego organizmu a w sytuacji gdy warunki się ochłodzą będzie chłonąć wilgoć I utrzymawać temperature na odpowiednim poziomie. Nie bezpodstawnie zatem wełne tą określa się mały cudem natury.
materiał wygoda można prać w pralce przewiewność odporność na gniecenie polecamy
wełna
bawełna
len
mikrowłókna
poliester
Wełna wielbłądzia - niezwykle lekka, jedwabista i miękka wełna z wielbłąda zwana też wikunią lub kamel.

Lambswool: wełna z owieczek nie starszych niz 6 miesiecy

Alpaka: wełna południowoamerykańskiej(peruwiańskiej) lamy zwanej alpaką, bardzo miękka, lekka, połyskliwa, elastyczna i ciepła.

Angora: wełna królików angorskich, szczególnie ciepła ze względu na budowę włókien. Przy produkcji motków często łączona z wełną owczą lub włóknem syntetycznym.

Kaszmir delikatna ,kosztowna wełna kóz kaszmirskich. Każde zwierzę jest pozbawione tylko około 100 gramów tej luksusowej wełny raz na rok ! Charakteryzuje się bardzo cienkimi włóknami o grubości 16-18 mikrometrów, co zapewnia im wyjątkową puszystość. Niebarwiona występuje w kolorze szarym, brązowym lub białym.

Jedwab: luksusowa tkanina produkowana z kokonów jedwabników. Każdy kokon tworzy nitka długości około 3 tysięcy metrów. Z jednej trzeciej robi się greżę, czyli surowy jedwab, a pozostałe dwie trzecie przerabia na buretę. Najlepiej kokony wytwarzają jedwabniki morowe. W Chinach hoduje się jedwabniki dębowe, które mają bardzo duże kokony.

Len: tkanina z włókien lnu, bardzo przyjemna w dotyku, przewiewna, świetnie nadaje się do noszenia w upały , mocno gniotąca się.

Mikrofibra: przędza syntetyczna cieńsza niż jedwab. Używa się jej do produkcji tkanin specjalnych, niezwykle ciepłych , przepuszczających powietrze i wchłaniających wilgoć. Czasem występuje w mieszankach z wełną i bawełną. Podkreśla wygląd skomplikowanych splotów w tkaninowych. Najcześciej używana jest do szycia ubrań sportowych.

Moher: sierść i (lub) wełna z kóz angorskich- nie mylić z wełną królików angorskich. Termin pochodzi od arabskiego słowa"muhayyar" które znaczy "wyborny". Moheru używa się między innymi do produkcji grubych materiałów wysokiej jakości.Moher charakteryzuje się długim włóknem, dużą lekkością i puszystością oraz połyskiem. Jego wadą jest łatwe mechacenie się. W tkaninach garniturowych występuję jako dodatek uszlachetniający tkaninę.

Tweed: Tkanina wełniana z grubej przędzy zgrzebnej o splocie skośnym i bardzo ścisłej strukturze, folowana i drapana często w wielobarwne wzory. W Anglii, skąd pochodzi ,używa się jej do szycia ubrań w stylu country.

Welwet: Cienki aksamit z płaską, połyskliwą powierzchnią, często używany do szycia strojów wieczorowych ze względu na elegancki wygląd.

0%